Niemowlę i kot ?

Witajcie:) Jestem miłośniczką kotów i miałam już 2 koty w moim życiu przed ciążą. Ostatnia kicia zmarła na rok przed ciążą, także w trakcie ciąży nie miałam pupila. Byłam zresztą dużo poza domem i trudno się opiekować w takiej sytuacji zwierzakiem.Jak córeczka przyszła na świat zaczęłam przegladać różne strony na temat wychowania niemowlęcia z kotem i na długo wcześniej rozmawiałam z hodowcą kotów u której zakupiłam pierwszą koteczkę, gdyż podczas odwiedzin w hodowli dowiedziałam się, że prócz kotów ma trójkę dzieci, w tym maleństwo.Pytałam jej wówczas o ryzyko podczas ciąży i dla niemowlaka. Niebezpieczeństwo jakie nosi ze sobą posiadanie kota w ciąży to zarażenie się toksoplazmozą więcej o toksoplazmozie poprzez kontakt z odchodami kota. Także, na logikę, jaka jest możliwość, że będziesz miała bezpośredni kontakt z odchodami kota? Statystycznie to prawie wszystkie przypadki toksoplazmoy u kobiet w ciąży spowodowane są spożywaniem surowego mięsa. Przy zachowaniu odpowiedniej higieny podczas czyszczenia kuwety ryzyko zakażenia się spada do 0.Podczas pierwszych miesięcy życia córeczki nie myślałam o nałożeniu na siebie większej odpowiedzialności z wiadomych powodów:) Ale tata córeczki jest chory na astmę i ryzyko, że córka również może być jest duże, a wychowywanie dzieci ze zwierzętami minimalizuje chorowanie na astmę oraz alergię. Po wyważeniu za i przeciw zdecydowałam się na przygarnięcie kotka i nie żałuję tej decyzji wcale!:) Kwestia była JAKIEGO KOTKA? Ale ja to już wiedziałam. Po wcześniejszych doświadczeniach z kotami brytyjskimi nie miałm wątpliwości, że będzie to najodpowiedniejsza rasa dla dziecka ( o rasie). Rasa jest polecana dla dzieci i ja z pełną świadomością i odpowiedzialnością to potwierdzam. Koty brytyjskie to spokojne, zrównoważone i miłe w obyciu zwierzęta. Być może nie są przytulaskami i mimo dystyngowanego charakteru nie odstepują człowieka na krok. Argumenty, które pomogły mi podjąć decyzje o zakupie kota:

  • i tak będę zmuszona do przebywania w domu większość czasu
  • opieka nad kotem krótkowłosym nie wymaga poświęcania dużo czasu
  • niemowlę nabierze odporności przed alergiami i astmą
  • kocham zwierzęta i chce aby moje dziecko nauczyło się miłości i szacunku do nich
  • dziecko będzie bawić się z kotem jak osiągnie pewien wiek
  • kot daje ciepło:)
  • zakup kota z dobrej hodowli zagwarantuje mi czystość rasy i charakter zgodny z rasą
  • można kota zostawić samego jak się wyjeżdża na kilka dni pod opieką osoby dochodzącej

Następnie kwestia wyszukania dobrej hodowli, którą miałam wstępnie załatwioną, gdyż ze względu na posiadanie już kota brytyjskiego mam w miarę obeznany rynek. Zdecydowałam się na hodowlę blisko nowego miejsca zamieszkania, Luna GATTO hodowla z Sosnowca, którą z całego polecam. Nabyłam tam 7miesięczną MALiboo, kiedy córka miała również 7 miesięcy. Jest cudowną, cierpliwą koteczką i towarzyszką córeczki. Moje dziecko w wieku 1,4roku bawi się z Maliboo na swój specyficzny sposób, nieraz pociągnie ją za ucho czy ogon co kicia znosi ze stoickim spokojem lub się oddala. Często jak bawię się z córeczką Maliboo siada koło nas i chce się bawić, mam wtedy wrażenie, że mam dwie córki..zresztą tak rzeczywiście jest;p. Córka chodzi za kotką z jej zabawką, znosi jej klocki i inne zabawki do kojca, a nieraz jest odwrotnie Maliboo kładzie się koło siedzącej córeczki i zaczepia ja łapkami. Choć nigdy nie wyciąga pazurków, ja obcinam jej pazury ze względu na obicia meblowe i na córkę. Córka nie cierpi na żadną alergie i spędza czas ciekawiej z kotką, gdy Mama nie może się pobawić;).Ok, a teraz wady posiadania kota w ogóle – więcej sprzątania.

O Mamapo40

Matka polka po 40, która chce podzielić się własnymi doświadczeniami późnego macierzyństwa i przedstawic blaski i cienie bycia Mamą
Ten wpis został opublikowany w kategorii dziecko, kot i niemowlę i oznaczony tagami british shorthair, cat and baby, cat&baby, gato y bebe, kot brytyjski, kot i dziecko, kot i niemowlę. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply