Twoje ciało, Twoje życie, Ty decydujesz!

To, co się dzieje w Polsce teraz jest to oczywisty atak na wolność wyboru kobiety. Wyobrażasz sobie, że nie możesz decydować czy chcesz rodzić czy nie, a to rodzi konsekwencje do końca życia. Ile kobiet może na tym ucierpieć, ile dzieci może ucierpieć.

Opowiem Wam historię z Hiszpanii. Moja koleżanka miała męża, który ją maltretował. Przy jednej z okazji zaszła w ciążę i oczywiste że nie chciała urodzić tego dziecka, bo była w procesie odchodzenia od męża. Nie miała problemu z umówieniem wizyty w klinice na zabieg. Pamiętam, że wspierałam ją w sytuacji, bo była załamana. Dziś, po latach ma dzieci z mężczyzną, który ją kocha i szanuje i jest szczęśliwa. Jakby potoczył się jej los gdyby nie miała prawa decydowania o swojej ciąży!?

Ty może masz dobry, kochający dom i możesz rodzić bez przerwy, ale są przypadki, gdzie ciąża jest wyrokiem. Moja babcia urodziła 11 dzieci, ale były trudne warunki wtedy i nie wszystkie przeżyły. Całe życie wspominała, jak trudno jej było pogodzić się ze stratami, jedno po drugim. Czy takiego losu chcemy dla naszych polek? Gdzie równouprawnienie, czym różnimy się od krajów muzułmańskich gdzie to mężczyźni decydują o prawach kobiet?

My nie decydujemy za nich, dlaczego oni mogą? Dlaczego zawsze kobieta musi być uciemiężona? Dlaczego? Dosyć już! To kobieta sprząta, dba o dom, zapiernicza, wychowuje! Jest królową, musi być szanowana, doceniana, rozpieszczana! Kobieta ma macicę i to ją czyni lepszą od mężczyzny. Nie dość, że życie kobiet jest cięższe z reguły to jeszcze taki cios!

Kraków, 23.10.20

Ale kobiety zapamiętają i się odwrócą, bo zadzierać z kobiecą macicą, z kobiecą kwintesencją to rozjuszenie potwora!

O Mamapo40

Matka polka po 40, która chce podzielić się własnymi doświadczeniami późnego macierzyństwa i przedstawic blaski i cienie bycia Mamą
Ten wpis został opublikowany w kategorii Późne macierzyństwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply