Kocham Polskę

Dziś już 12 listopad, ale wczoraj był Dzień Niepodległości i z tej okazji chcę wyrazić jak bardzo kocham ten nasz absurdalny kraj! Polsko tak bardzo Cię kocham, że cały czas się wstrzymuję przed kolejną emigracją i wyjazdem za moim partnerem. Stawiam Ciebie ponad wszystko bo wiem jak smakuje emigracja i ten który wyemigrował już będzie innym człowiekiem.

Tak jestem dumna z Polaków, którzy walczyli i oddali swoje życie za to abyśmy dziś istnieli na mapie.

Polsko!

żyć u Ciebie jest tak trudno, a jednak jesteś najpiękniejsza. Twój system jest tak posrany, a polityka tak niestabilna, że nie dajesz poczucia stabilności tylko tego ciągłego niepokoju, ale cóż dla mnie zawsze będziesz moim Domem.

Otoczenie doradza mi: „Jedź, spróbuj, zawsze możesz wrócić”, ale ktoś kto nie wyjechał nie wie co to tęsknota za krajem! I zobacz…, nic mnie tu już nie trzyma, bo rodziców nie mam już, a jednak TU czuje się jak u siebie.

Mentalność rodaków często mnie wkurza, ale właśnie to jest takie polskie. Często się denerwuje za tę naszą wścibskość, kwadratową mentalność, służbowość, ale cóż, przymykam oko, bo to właśnie jest polskość, to nasza tożsamość.

I tak, kasa jest ważna i przyszłość dzieci i może tam będą miały lepszą przyszłość, ale dziś chce aby moja córka poznała co to jest być Polką, umiała mówić po polsku, znała polskie wartości.

Na tle innych narodowości jesteśmy wybitni, wytrzymali, dążymy do celu wytrwale, nie poddajemy się. Dlaczego? Bo Ty Polsko nas do tego zmuszasz, pchasz nas do sięgania po więcej, do stawania się lepszymi. Wystarczy spojrzeć na rozwój ostatnich lat. W tym tempie szybko dotrzemy tam gdzie inni dotarli, mądrzejsi, bo przezorność, ostrożność i wytrwałość to cechy dzisiejszych Polaków.

Jeszcze potrzeba zmian w edukacji, sądownictwie i służbie zdrowia, ale mam nadzieję, że już młodsze pokolenie zajmie się tym, bo stara gwardia ma nieco „powojenne spojrzenie”

Jestem dumna z bycia Polką i kocham Cię!

O Mamapo40

Matka polka po 40, która chce podzielić się własnymi doświadczeniami późnego macierzyństwa i przedstawic blaski i cienie bycia Mamą
Ten wpis został opublikowany w kategorii Późne macierzyństwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply