Zajęłam się działalnością

Hej dawno mnie tu nie było.. bo zajęłam.się pracą.. Moja mała rośnie szybko to już 3 lata jestem Mamą.. Macierzyństwo dziś wygląda inaczej niż 2,5 roku temu. Mogę porozmawiać z córką, powygłupiać się lub wydać jej polecenie. Ta zima była ciężka dla ze względu na fakt że to pierwszy rok prowadzenia działalności i w dodatek podczas pandemii. Odbija się to podwójnie więc na mojej psyche i na moim portfelu.. ale co tam.. do przodu powolnymi krokami;) Córeczka przez całą zimę nie zachorowałam ani razu z czego jestem bardzo zadowolona. Codzienne spacery do przedszkola na piechotę robią swoje.

Dziś chciałam podzielić się doświadczeniem jakie przynosi mi praca dla siebie czyli prowadzenie działalności. Ja zajmuje się dwoma rodzajami działalności: jestem tłumaczem z jęz. hiszpańskiego oraz projektantem krajobrazu – zaczynam od projektowania ogrodów. Tłumaczeniami zajmuję się od 2010 roku, a studia na Architekta Krajobrazu kończyłam jak mała się urodziła.

W ciągu tego roku pandemicznego miałam kilka zleceń z tłumaczeń, ale całą zimę uczyłam się i przygotowywałam własne porfolio z projektów ogrodów. Codziennie zasiadałam do komputera i kilka godzinek projektowałam. Przyznam, nauczyłam się dużo, ale nie zarabiałam nic.

Bardzo lubię projektowanie, bardzo, wiem, że po latach zmieniania prac, łapania się czego popadnie (bo z zawodu jestem ekonomistką), ciągłych zmian a to przeprowadzki a co za tym idzie zmiany pracy w pewnym momencie zatrzymałam się i powiedziałam sobie STOP. A takim przełomowym momentem była śmierć mojej Mamy kiedy zdałam sobie sprawę, że życie jest krótkie i dużo moich frustracji ma podłoże w pracy. Zdecydowałam, że zajmę się tym co do końca życia przyniesie mi frajdę i bez względu na to jak ciężko mi będzie po drodze w końcu dojdę tam gdzie zamierzam.

Poza tym chciałam mieć zajęcie które pozwoli mi na spędzanie jak najwięcej czasu z córką. Dotychczasowa praca w korporacji i długie godziny dojeżdżania do niej niestety to nie najlepszy model na bycie Mamą.

Dziś wrzucam Wam kilka zdjęć z moich projektów.

Cały czas się uczę, przede wszystkim projektowania ekologicznego, gdzie można zaoszczędzić sobie pracę w ogrodzie jak i wodę.

A oto moje konto na Instagramie: https://www.instagram.com/piotrowskagnieszka/

i na FB:

https://www.facebook.com/apilandscapearchitect

ZapraszAm i zdrówka Wam życzę..

O Mamapo40

Matka polka po 40, która chce podzielić się własnymi doświadczeniami późnego macierzyństwa i przedstawic blaski i cienie bycia Mamą
Ten wpis został opublikowany w kategorii Późne macierzyństwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na Zajęłam się działalnością

  1. ms.blond pisze:

    Wspaniale, że tak się rozwijasz, że znalaś pasję i nie poddajesz się w tym trudnym czasie.

  2. dotka40 pisze:

    Piękne te Twoje projekty i miło Ciebie poczytać długo Ciebie nie było. Pozdrawiam

  3. Mysza w sieci pisze:

    Bardzo ciekawe projekty i podziwiam, że wybrałaś drogę na swoim. Dzięki temu łączysz przyjemne z pożytecznym i jesteś dostępna dla córci.

Leave a Reply