Późne ząbkowanie

Cześć i czołem Mamy, które mają ten sam problem, więc czytajcie: Mojej małej córeczce pierwszy ząbek wyszedł w wieku 16 miesięcy! Przyznam, że jak skończyła roczek zaczęłam się niepokoić. Poszliśmy do pediatry, a ta skierowała nas do dentysty. Dentysta nie chciał prześwietlać że względu na wiek i kazał czekać następne 3 miesiące…uff

No nic, ja tak naprawdę zapomniałam o tych zębach, przeszłam z etapu, że wszystko czytam i chodzę do lekarzy do etapu, poczekam do 3. roku życia i wtedu jak będzie trzeba założy się aparacik.

I tak jednej nocy, córeczka obudziła się, co mnie nie zdziwiło, bo co noc mnie budzi, ale tym razem krzycząc z bólu i piszcząc. Ja oczywiście jak zapomniałam o zębach tak mi przez łepetynę nie przeszło, szukałam źródła gdzie indziej. I tak sprawdzałam brzuszek czy twardy, uspokajałam, brałam na ręcę jak chciałam poprzytulać, mała wyginałą się jak łuk i wierzgała dając mi znać, żebym ją puściła. Cholera myślę, jak matka nie ukoi to co jest? Nic, zrezygnowana postanowiłam dać jej lek przeciwbólowy dla dzieci i chyba zasnęła dzięki temu. Na następny dzień opowiedziałam o tym teściowej, która stwierdziła, że mój partner też się tak zachowywał jak był dzieckiem i miała kilka takich nocy, szukali przyczyny nawet u lekarza ale nikt im nie pomógł 40 lat temu, więc jak się zakończyło to zapomnieli o incydentach. Tego samego dnia tylko, że parę godzin później zobaczyłam przypadkowo białe plamki na dolnych dziąsłach i okazało się, że to czubki zębów dwójek. Hurra!!! co za radość! Ale muszę Wam powiedzieć, że znaki ząbkowania jak ślinienie, branie do buzi wszystkiego, drapanie się po uszach, niespokojne noce i gorączka bez przyczyny trwały już od roku! Minęły dwa miesiące i dziś niewiele się zmieniło, doszły dwie części czwórek górnych i nic poza tym. Ale bardzo dobrze wiem kiedy się wyrzynały. Zużyłam już 3 tubki żelu na ząbkowanie a to dopiero początek! Jak wyrzynały się ząbki mała dostała infekcji jamy ustnej..To było straszne! Zaczęło sie od gorączki 3 dni, takiej 38, 5c, niewiedziałam co jej jest, nawet pediatra się nie dopatrzyła. Nawet po zrobieniu analityki! Lekko podwyższone CRP świadczyło o infekcji, której się nie dopatrzyła. Ale jakoś przypadkiem zobaczyłam białee plamki na dziąsłach, potem na języku i ścianach policzków..uf i już wiedziałam dlaczego tak cierpi i nie chce jeść chleba. Nazajutrz z buzi zaczęło śmierdzieć, ah do tego wyrzynały się ząbki i leciała jej krew. Wyobrażam sobie co czuła, biedactwo! Leczenie polegało na sprayowaniu środka jamy ustnej przez kilka dni lekarstwem na afty. 6 dni i po wszystkim, Drogie Mamy jak coś się dzieje i nie wiecie co zajrzyjcie do buziaków, bo tak mogą dziać się przedziwne rzeczy.. Idą powoli te ząbki, w takim tępie to naprawdę nie wiem kiedy doczekamy się pełnej ząbków buzi.

O Mamapo40

Matka polka po 40, która chce podzielić się własnymi doświadczeniami późnego macierzyństwa i przedstawic blaski i cienie bycia Mamą
Ten wpis został opublikowany w kategorii madre a los 40, madre tardia, Późne macierzyństwo i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply