Z dzieckiem do lasu..

Ja jestem taką ekologiczną Mamą. Bardzo martwią mnie te wszystkie docierające że wszystkich stron informacje o niszczeniu środowiska naturalnego, bo odkąd wyprowadziłam się z Warszawy na wioskę zaczęłam doceniać naturę bo przy niej jakość życia wzrasta. Również z miłości do przyrody przebranżowiłam się aby pracować przy zieleni. Pogoń za kasą niestety odbija się na przyrodzie, zjawisko globalne ale i jak lokalne. Po kilku latach za granicą po powrocie do Polski jeździłam po kraju w zdłuż i wszerz i podziwiałam jakie piękne mamy tereny i ile zasobów naturalnych: Puszcza białowieska, Biebrza, Mazury, Podlasie, góry i wszystkie były jeszcze w stanie półdzikim. Teraz po kilku latach zaczęło się to szybko zmieniać. Puszcza wycinana, chcą budować drogę asfaltową! Mierzeja wiślana też pod inwestycje, lasy wycinane są na potęgę, budują kopalnie węglowe co przemilcze, całkowicie sprzeczne z ochroną środowiska. Nasze plaże zostaną zabudowane przez hotele które powstają coraz bliżej brzegu. Inwestycje wypierają przyrodę i zwierzęta, wodę, całe ekosystemy. Mieszkamy blisko lasu i widzę co się dzieje, całe lato i wiosnę las jest wycinany. Raz nawet w sobotę nie mogłam spokojnie iść na spacer z dzieckiem bo na ścieżce stał harwester, oczywiście nie ukrywałam swojego oburzenia mówiąc kierowcy co o tym myślę. A dziś takie widoki jak na zdjęciu. Naprawdę smutno się robi. .. Panowie z piłami twierdzili, że oni nie wycinają drzew tylko kupują. No tak, wszyscy wiemy kto wycina. 30 lat temu wszystko wyglądało inaczej, był inny system, inna rzeczywistość. A co będzie za następne 30 lat? Czy nasze dzieci będą mogły iść do lasu? Wykąpać się w jeziorze¿ to nie jest pewne. Nasza siła 💪 to lasy, wody, zwierzęta, to przyroda może opóźnić skutki globalnego ocieplenia, ale politycy patrzą krótkodystansowo, na własne kjeszenie. Przyszłe pokolenia będą słabe bez kontaktu z przyrodą, bez czystego powierza. Będą oglądać zwierzęta na wielkich ekranach, kąpać się w sztucznych jeziorach, lasy jeżeli jeszcze będą to będą towarem deficytowym. Wkurza mnie to bo nie tego chce dla mojej małej….

O Mamapo40

Matka polka po 40, która chce podzielić się własnymi doświadczeniami późnego macierzyństwa i przedstawic blaski i cienie bycia Mamą
Ten wpis został opublikowany w kategorii Późne macierzyństwo i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Z dzieckiem do lasu..

  1. Mysza w sieci pisze:

    Nikt tego nie chce, a jednak się dzieje.. nie dość, że wycinki lasów, to jeszcze potworne zanieczyszczenia i plastik dosłownie wszędzie. W lesie też. Pozostaje działać choć w swojej okolicy, dbać, napominać, uczyć dzieci (i dorosłych) szacunku do przyrody. Robić to, co możliwe do zrobienia.. Do młodych też powoli dochodzi świadomość, co ich może czekać w przyszłości jeśli teraz wszyscy nie zaczniemy dbać o Ziemię..

Leave a Reply