Decyzja na całe życie…

Witajcie wszystkie Mamy lub przyszłe Mamy! Tutaj chce podzielić się własnymi doświadczeniami z bycia Mamą w późnym wieku. Jestem osobą, której zakładanie rodziny zawsze kojarzyło się ze zwyczajnym życiem, którego chciałam uniknąć. Pierwszy dłuższy związek miałam po 30, wcześniej liczyły się inne przyżycia, praca, podróżowanie, flirtowanie bez kompromisów, a przede wszystkim moja wolność. Instykt macierzyński pojawił się ok 34 roku życia, ale ostateczną decyzję uwarunkowaną sprzyjającymi okolicznościami podjęłam w wieku 39 lat! Bardziej zależało mi na spełnieniu się jako kobieta …choć to nie dyskwalifikuje kobiet bezdzietnych jako niespełnionych w 100%, bo ja wiedziałam, że nawet gdybym nie miała dziecka znalazłabym innych tysiące fascynujących rzeczy..do robienia w życiu:)

Ale, ponieważ nie mam już najbliższej rodziny zapragnęłam mieć dziecko i stworzyć ją.

Tak więc po wielu rozmowach z moim partnerem doszliśmy do wniosku, że chcemy mieć dziecko  i zabraliśmy się do roboty!!! Nie bałam się specjalnie konsekwencji z racji późnego wieku, również mojego partner (42 lata), gdyż mieszkałam kilka lat w Hiszpanii gdzie średnia kobiet w ciąży to 35 lat, a wiele decyduje się ok. 40 i wszystkie o których słyszałam lub znałam urodziły zdrowe dzieciaczki.

Po kilku nieudanych próbach zaciążyłam i była wielka radość, choć nie zdawałam sobie sprawy jak ta decyzja zmieni moje dotychczasowe fascynujące życie….

 

O Mamapo40

Matka polka po 40, która chce podzielić się własnymi doświadczeniami późnego macierzyństwa i przedstawic blaski i cienie bycia Mamą
Ten wpis został opublikowany w kategorii Późne macierzyństwo i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply