Dostanę dziś pieluchy?

Nie wiem jak Wy, ale wczorajsza decyzja rządu po dwóch tygodniach siedzenia z chorym dzieckiem i kurując siebie również załamała mnie.

Sama się tak wystroiła

Ja wszystko rozumiem, że w takiej sytuacji to środek prewencyjny zamknięcie szkół, przedszkoli itd, ale dla mnie osobiście to jest dramat. Nie pisząc o tym, że nie mogę pracować cały miesiąc, a zasiłku opiekuńczego też nie dostanę, bo korzystam z „ulgi na start”. Zajebiście!

Co do samej pandemii (bo od wczoraj Światowa Organizacji Zdrowia już tak ją nazwała) to oczywiście z szacunkiem i dystansem bo może umieralność nie jest duża, ale powoduje chaos w szpitalach i sytuacje skrajnie jak na wojnie, tak we Włoszech, gdzie lekarze muszą wybierać kogo ratować a kogo nie. Polska oczywiście nie jest przygotowana na wirusa w takiej skali w jakiej jest we Włoszech czy Chinach i dobrze, że powzięte zostały te kroki prewencyjne, bo byłby sajgon. Brakuje oddziałów zakaźnych w mniejszych miejscowościach a także lekarzy. Mam bilet do Niemiec na 18ego i nie polecimy zobaczyć się z tatą, ani on pewnie nie przyjedzie, chodzą pogłoski, że Niemcy zamkną granicę. Miała również przyjechać babcia ale też ie przyjedzie. Kiedy rodzina będzie mogła się spotkać? tego nikt nie wie.

Dużo rozdzielonych rodzin nie mogą się spotykać, a ludzie stronią od siebie, bo się boją.

Dziś pytam siebie, czy dostanę pieluchy, bo ze sklepów wszystko znika. Ja mam zapasów na 3-4 dni i nie myślę robić na więcej. Zaraz wyjdę po chleb, ciekawe czy dostanę:)

Nic, pozostaje nam tylko czekać, aż kryzys minie, bo tak będzie, to nie pierwsza epidemia na świecie i nie ostatnia biorąc pod uwagę zmiany klimatu też.

O Mamapo40

Matka polka po 40, która chce podzielić się własnymi doświadczeniami późnego macierzyństwa i przedstawic blaski i cienie bycia Mamą
Ten wpis został opublikowany w kategorii Późne macierzyństwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Dostanę dziś pieluchy?

  1. ms.blond pisze:

    Może zamówić przez internet?

  2. Seeker pisze:

    Wlasnie sie nad tym zastanawiam, jak Wy sobie poradzicie finansowo? Nie Wy jako Ty i Twoja rodzina tylko Polacy w Polsce? Przeciez jak wszystko zamkniete to chyba nikt Wam nie zaplaci za 2 tygodnie poza praca? To jest straszne.

Leave a Reply