Nasz pierwszy lot samolotem.

To już 3 raz wybieram się z córeczką na Majorkę bo tam mamy babcie, a malusia jest w połowie majorkinką a w połowie polką. Ale chciałam podzielić się wrażeniami z podróży. Otóż moja mała w wieku 5 miesięcy leciała pierwszy raz i szczerze, nie miałam żadnych kłopotów. Najważniejsze to dobrze się spakować, aby być przygotowanym na ewentualne niespodzianki i nie mieć przeciwskazań stwierdzonych przez pediatrę.

Wymogi bagażowe: możesz zabrać ze sobą 2 części wózka lub dwa oddzielne sprzęty dla dziecka np. wózek i nosidełko + torba dla dziecka którą możesz zabrać na pokład. Pamiętaj aby za zabrać że sobą dokumenty dziecka! (ja raz zapomniałam i nie poleciałyśmy:) A do torby dziecka spakować: butelkę z piciem i wodą na rozpuszczenie mleka w przypadkach kiedy nie karmisz piersią, odmierzone porcje mleka i ew. kaszki, pieluchy min. 2, zestaw ubranek na zmianę, chusteczki mokre, leki, witaminy, odciągacze, aspirator do noska jak używa, nożyczki do paznokci, worek na brudne ciuszki, kocyk, smoczek, zabawkę, coś innego do przgryzenia np. mus owocowy, chrupki kukurydziane.

Pierwszy raz córeczką przespała loty w obie strony, każdy po 2,5h. Ostatni również, choć nie cały. Gdy nie spała troszkę marudziła bo chciała chodzić i raczkować a nie siedzieć na kolanach. Trochę bawiła się z sąsiadem który siedział obok. Kiedy można było spacerowałyśmy wąskim przejściem ale podobało jej się bardzo. Przy starcie i lądowaniu podałam jej wodę co pomogło jej zniwelować zmianę ciśnienia w uszach. Ogólnie pozytywnie, choć jak lecisz sama to zapomnij o jedzeniu czy piciu:)

O Mamapo40

Matka polka po 40, która chce podzielić się własnymi doświadczeniami późnego macierzyństwa i przedstawic blaski i cienie bycia Mamą
Ten wpis został opublikowany w kategorii late mother, madre a los 40, madre tardia, Mama po 40 i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply