Wybierasz się do Hiszpanii? Lepiej to przemyśl..

Cześć. Ja właśnie wróciłam z Majorki.. Mam dwa dni wolne sama, bez córki, tylko ja, cisza spokój:) Ale nie o tym ten post.

Polecieliśmy dnia 9 lipca, a już od 11 lipca musieliśmy my i wszyscy na wyspie założyć maseczki na zewnątrz. Pomyśl..normalnie w lipcu i w sierpniu są upały po 40 C, że ciężko oddychać, a tu jeszcze maseczka.

Na Majorce turystyka ruszyła na dobre, dużo hoteli jest otwartych, turyści napływają ..a tu taki myk..oni też muszą się dostosować do nowych zasad, a trudno im to przyswoić. W wiadomościach majorkańskich hotelarze narzekali, że turyści nie bardzo chcą sięgać po maseczki..i co się dziwić skoro są na wakacjach po miesiącach kwarantanny. W Magalufie (miejscowość typowo turystyczna na Majorce) jak co roku młodzi Anglicy szaleją i chleją nie zważając na sytuację. Rząd na Majorce zdecydował zamknąć wszystkie kluby rozrywkowe przez ich zachowanie.

Na Balearach NIE MUSISZ MIEĆ MASECZKI gdy jesteś na plaży, kąpiesz się w wodzie, konsumujesz, zawsze gdy utrzymujesz dystans min.1,5 metra. Dzieci do lat 6 nie mają obowiązku nosić maseczki. Podczas uprawiania sportu też nie musisz jej nosić ani jak masz problemy zdrowotne lub w oddychaniu, które musisz udowodnić.

Ale gdy wchodziłam do sklepów (maseczka zakrywa tylko usta, bo ciężko mi się oddycha bo mam chorą tarczycę) ekspedientki zwracały mi uwagę, że mam poprawić sobie maseczkę. Podchodzą bardzo poważnie do tematu, a w sklepach max po 1,2 osoby.

Obostrzenia się wznowiły, bo jak podawali w mediach coraz więcej nowych źródeł zakażeń w Hiszpanii jest spowodowanych wyluzowaniem społeczeństwa, spotkaniami itd.

Następnie wiele wspólnot, tak naprawdę większość wprowadziła noszenie maseczek: Katalonia,  Aragón, Murcia, La Rioja, Andaluzja, Cantabria, Navarra y el Kraj Vasco. Walencja się wstrzymała jak na razie. Czytałam, że w Andaluzji nawet na plaży maseczki są obowiązkowe oprócz momentów gdy kąpiesz się w wodzie, siedzisz pod parasolem ze swoją rodziną (ne przyjaciółmi). Mandat za nie noszenie maseczki to 100 euro.

Wiem, że ludzie rezygnują z wakacji w Hiszpani, ale w Polsce też pogoda w kratkę. My nad morzem wprost jej nie mieliśmy, było chłodno.

Dziwne te wakacje tego roku..czy wrócimy do tego co było???

MAPA WSPÓLNOT HISZPANII GDZIE MASECZKI NA ZEWNĄTRZ SĄ OBOWIĄZKOWE źródło: https://www.lagacetadesalamanca.es/

O Mamapo40

Matka polka po 40, która chce podzielić się własnymi doświadczeniami późnego macierzyństwa i przedstawic blaski i cienie bycia Mamą
Ten wpis został opublikowany w kategorii coronavirus, COVID 2019, Późne macierzyństwo i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Wybierasz się do Hiszpanii? Lepiej to przemyśl..

 1. ms.blond pisze:

  My jedziemy nad morze, ale nie spodziewam się pogody. Ot, zmiana otoczenia.
  Na zagranicznych wakacjach nigdy nie byłam.

 2. Mamapo40 pisze:

  Obyście mieli pogodę.. bo ze słońcem nad Bałtykiem żadne zagraniczne nie wygrywają. Uwierz mi:)

 3. Mysza w sieci pisze:

  Cieszę się, że Majorkę zapamiętam jako bajeczną krainę.. Byliśmy tam w podróży poślubnej i nie wyobrażam sobie spędzać jej w masce. W Palmie było mega gorąco, ale dało się zwiedzać i spacerować. W maskach musi być duże utrudnienie. Chociaż jak trzeba to trzeba, lepiej się nie narażać. My w tym roku odpuściliśmy zagraniczne wojaże, za duże ryzyko..

 4. Pingback: Wybierasz się do Hiszpanii? Lepiej to przemyśl.. — Mamapo40 | Mon site officiel / My official website

Leave a Reply