Wybór przedszkola.

Stoję przed dylematem wyboru przedszkola. Montessouri? Niekonwencjonalne, do 10 osób czy moloch, gdzie dzieci mają zapewnione atrakcje.

Tu, gdzie córa chodzi do żłobka od kiedy przyszły maluszki bobaski już nie jest tak samo. Ona, już starsza ! -2,8mcy nie czuje się identycznie wśród bobasów. Zresztą ja potrzebuje pomocy do odpieluchowania jej, bo samej nie dam rady..a przy starszakach nauczy się szybko..myślę;)

Mam do dyspozycji następujące opcje: przedszkole moloch, gdzie grupy są do 15 dzieciaków, a grup jest sporo. Wszystkie restrykcje bardzo surowe. Nie widzieliśmy sal, bo nie można było ni zajrzeć za względu na bezpieczeństwo (covid), a mała aż się wyrywała słysząc dzieciaki a nie mogąc wejść do auli. Gdy Pani mi stanowczo odmówiła zajrzenia do sali trochę mnie to zdziwiło, taka nieugiętość, nikomu nic by się nie stało jakby głowę wychylił w maseczce aby zajrzeć do sali zabaw.

Druga opcja to przedszkole domowe prowadzone przez małżeństwo, do 10 dzieci. Tam bez maseczek weszliśmy, sal 3, pies , ogród, przyjemnie. Pani wyluzowana, a i rodziców którzy przybyli po pociechy zapytałam i zadowoleni. Jedyne do czego mogłabym się doczepić to brak harmideru, życia, bo mało dzieci:) Ale z drugiej strony może w takim środowisku dzieci traktowane są bardziej indywidualnie. Tacie się bardziej spodobało to przedszkole, a ja jakbym mogła to bym wybierała jeszcze ale muszę szybko podjąć decyzję, bo wypowiedziałam już żłobek:) Innych opcji nie biorę pod uwagę ze względu na odległość.

Mała już wie co znaczy przedszkole i że tak są starszaki, które nie noszą pieluch. Widzę jej podniecenie gdy mówią że wkrótce pójdzie do przedszkola..aż się rwie:)

źródło::sosrodzice

O Mamapo40

Matka polka po 40, która chce podzielić się własnymi doświadczeniami późnego macierzyństwa i przedstawic blaski i cienie bycia Mamą
Ten wpis został opublikowany w kategorii Późne macierzyństwo i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Wybór przedszkola.

  1. ms.blond pisze:

    Wybierz to co ci podpowiada intuicja. Ja nie miałam szalonego wyboru, a przedszkole opuściliśmy z ulgą. Nie trafiliśmy w wychowawcę i ogólnie nie było tak super jak bym oczekiwała. Ale Maks chodził chętnie z uwagi na dzieci..Panie są niestety różne. Tak się zdaża.

  2. dotka40 pisze:

    Trudny wybór, na pewno wybierzesz dobrze

Leave a Reply